Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kupte si TS2: Noční život za skvělou cenu navíc s bonusovým CD

Po 1. datadisku s názvem Univerzita je tady další rozšíření hry nesoucí pojmenování NightLife (Noční Život). To nám přináší řadu novinek, které se týkají, samozřejmě, nočního života vašich Simů. Je to jedna z věcí, která původní hře TS2 mnohým hráčům chyběla.

MILOSTNÉ SCHŮZKY

Milostné schůzky jsou jednou z nejlepších a někdy i nejzábavnějších novinek, které TS2: NL nabízí. Sima (Simku), kterého váš Sim (Simka) miluje, můžete pozvat na rande. Na rande může pozvat kdokoli kohokoli, kromě kojenců, batolat a školních dětí. Pokud nemáte koho pozvat, není nic jednoduššího, než zavolat „dohazovací“ službu. Od ní si můžete koupit Lektvar lásky číslo 8,5 (pěkné jméno, že?), lektvar proti upírům ( viz. níže), nebo můžete požádat o schůzku „na slepo“. Tady ale záleží na tom, kolik dohazovačce zaplatíte ( jakoukoli částku od 0 do 5,000 Simoleonů ). S penězi v tomto případě nešetřete, nemuselo by vám to vyplatit!


Dohazovačka částku vždy přijme, ale sama se rozhodne, koho vám pošle. Pokud chcete mít rande na obecním pozemku, máte 3 možnosti. Můžete si dohazovačku „odchytit“ přímo tam, pozvat Sima na rande pomocí telefonu nebo si svého Sima snů můžete najít přímo na obecním pozemku.


Musím upozornit na jednu milou a hodnou stařenku, jménem paní Muchlzadková ( Mrs. Crumplebottom ), kterou znáte z TS1, která si v klidu plete, ale jakmile blízko ní začne rande, hned si připraví kabelku a jde ho nemilosrdně ukončit J. S touto milou paní si nemůžete ani popovídat, poněvadž vás hned napomene.


Stejně jako v základní hře TS2 večírky, je i rande hodnocené. K tomu slouží tzv. Ukazatel schůzek, též Randemetr. Má tvar teploměru a je rozdělen na několik částí podle toho, jak je rande pro druhého Sima krásné, jak se mu líbí ( Paní Muchlzadková vám ho může dost zhoršit ). Podle výsledku milostné schůzky můžete očekávat dárek. Některé jsou velmi povedené (dárek za nejhorší rande je hořící pytel výkalů (viz. náš přehled s název Rande).

SKUPINY

Na podobném principu jako milostné schůzky fungují i tzv. Skupiny. Sim může sestavit skupinu nejlepších kamarádů nebo příbuzných, se kterou může udělat menší akcičku doma nebo opravdu velkou akci na místní diskotéce nebo v moderní restauraci. Stejně jako na rande se i zde objevuje Ukazatel akce, i tady má tvar teploměru a je opět rozdělen na několik částí. A samozřejmě můžete za dobrou akci čekat dárek, tentokrát ale spíše něco jako televizi, PC nebo jiné předměty.
Paní Muchlzadková na akce naštěstí nereaguje.

AUTA

Simové mohou konečně vlastnit automobily, jezdit s nimi do práce, na obecní pozemky nebo vozit děti do školy. V katalogu si můžete vybrat 5 typů aut: starý rezavý kus bakelitu, náklaďáčky a dodávky, ale také sporťáka za 11,000 Simoleonů, a každý v několika různých barvách. Samozřejmě postupem času bude množství aut ke stažení na tomto webu. V době psaní této recenze si můžete stáhnout do hry zatím jednou auto – Fiata.


Automobily jsou (jako ve skutečném světě) oblíbeným terčem zlodějů, proto doporučuji nechat si do něho nainstalovat alarm. Zabere vám to 1 hodinu času a je zde určitý poplatek, ale vyplatí se to.


V autě nemusíte jen jezdit, ale také jen tak sedět, poslouchat hudbu nebo si „zadělat“ na potomka. Pro zakoupení automobilu je nutné mít garáž nebo alespoň příjezdovou cestu, auto nelze postavit jen tak na silnici, bránilo by ostatním automobilům v cestě. Řekl bych, že v tomto místě to má Maxis trochu nedomyšlené, auta na silnici parkují běžně a NPC parkují na 2. straně silnice, tak proč se tam nedá zaparkovat?

UPÍŘI

Po mimozemšťanech ze základní hry a zombících z Univerzity „přicházejí“ další nadpřirozené bytosti. Obyvatelé temnot, upíři (nebo vampíři, jak chcete). Chovají se jako normální lidé, ale opravdu nesnáší světlo.


Můžete s nimi komunikovat, jak je vám libo: flirtovat, drbat, klábosit, apod. Ale počítejte s tím, že pokud se s nimi spřátelíte moc, mohou vás „ochutnat“ - kousnout do krku. Z pokousaného Sima se stane také upír se všemi výhodami i nevýhodami.
Upíry můžete potkat na obecním pozemku vždy mezi 19. a 7. hodinou. Mají světlou, našedlou pleť a velké zuby. Když chodí, dávají si před obličej ruku, asi aby je nikdo nepoznal.

OBECNÍ POZEMKY

S TS2: NL přicházejí opět nové typy obecních pozemků. Nejlepší podniky najdete v Centru (podsousedství pro noční život vašich Simů). A je zde z čeho vybírat. Záleží je na vás, kam se se svým Simem nebo Simkou vydáte.

 

RESTAURACE: Co jiného by si měl Simík přát? Luxusní restaurace je ideální místo pro milostné schůzky. Dobré jídlo, bar, příjemná obsluha (pokud se nesnažíte utéct bez placení), paní Muchlzadková, … , VÝBORNÉ. Pokud pomineme fakt, že na vás číšník skoro pokaždé vyklopí podnos s jídlem, je restaurace opravdu skvělé místo.

 

NOČNÍ KLUB: Další skvělé místo pro noční život vašich Simů. Vhodné pro Simy, kteří se chtějí zviditelnit nebo dobře poslouží jako místo pro milostnou schůzku vašich teenagerů. Pult pro DJ’s, karaoke, reflektory, koule pro Electro-Dance, paní Muchlzadková...

 

HŘBITOV: Toto není vhodné místo pro milostné schůzky, ale můžete sem přesunout hrob vašeho zesnulého Sima, pokud nemáte rodinné sídlo, kde chcete mít pohřbeny všechny členy rodu a pokud nechcete, aby mrtvý Sim strašil v noci živé Simy.

Skoro na všech nových obecních pozemcích najdete Fotografickou kabinku, kde si můžete pořídit speciální fotku 4v1 ( normální, bláznivou a pokud jste tam dva/dvě, můžete i romantickou ) nebo můžete kabinku použít na podobné hrátky jako manželskou postel.

NOVINKY V „CREATE A SIM“

Když vyjde nový datadisk, znamená to i novinky v CAS. Výjimkou není ani NightLife. Sice nemůžete vytvářet upíry, ale máte jiné možnosti. Na světě jsou nové aspirace: PO POŽITCÍCH a PO GRILOVANÉM SÝRU.


Sim s aspirací po požitcích si chce maximálně užívat života. Jeho přání a obavy se týkají nočního života, např.: Hrát karty, Jít na kouli Electro-Dance, naproti tomu obavou může být vyhozen z koule electro-Dance, Prohrát hru se Simíkem, atd.

Aspirace po grilovaném sýru je výsledek použití koule na změnu aspirace (nový bonusový aspirační předmět). Sim s touto aspirací touží jen a jen po toastech s grilovaným sýrem a nic jiného ho nezajímá. Asi si dovedete představit jeho přání a obavy: Jíst sendvič s gril. sýrem, Nabídnout Simíkovi sendvič s gril. Sýrem a naopak udělat všechny tyto věci, ale být odmítnout je pro něho noční můrou.

 

Při tvorbě Sima zvolíte faktory, které ho budou v životě přitahovat a naopak odpuzovat. Toto bude v budoucnu zlehčovat či naopak ztěžovat budování vztahů mezi Simy. Například: Sima jménem Michal vzrušuje líčení a vampirismus a odpuzuje ho zápach. Proto si chce vzít radši nalíčenou upírku Komtesu Lydii než nenamalovanou a zapáchající Gabrielu.

ZÁVĚR

Stejně jako v Uni a základní hře TS2 se v NL vyskytuje pár bugů. Ale jelikož už máme opravný patch, ani to nakonec nevadí. Mě osobně se NL líbí víc než Univerzita, ale nedokážu říct, proč.

 

Kupte si TS2: Noční život za skvělou cenu navíc s bonusovým CD